Jon Gangdal er ekspedisjonsleder og deltaker ved mange Himalayaekspedisjoner, forfatter og bedriftsrådgiver. Han holder et fengslende foredrag spekket med bilder og inntrykk fra sine mange ekspedisjoner og kobler sine erfaringertil dagliglivet. Etter foredraget blir det servert tapas med drikke. Merk nytt klokkeslett!
Hvor mye har du krav på i feriepenger? Har du krav på full ferie hvis du skifter jobb? Econas advokatfullmektiger Mona C. Sjødal og Kjetil Bjørntvedt inviterer til nettmøte om rettigheter og plikter du har som arbeidstaker når det gjelder ferieavvikling. Du kan sende inn dine spørsmål i dag. Mona og Kjetil vil svare på spørsmålene torsdag 26. april mellom kl. 14-16. Følg med på econa.no.
Økonomisk sans - ny annonsekampanje
Selv om det har gått et drøyt år siden foreningen fikk nytt navn, er det fremdeles et stykke igjen til at Econa forbindes med siviløkonomer og andre masterutdannede økonomer. Derfor kjører vi nå en annonse-kampanje for å øke kjennskapen til Econa og samtidig styrke medlemmenes omdømme gjennom verdien de skaper i nærings- og samfunnsliv.
Econas advokater får hyppige forespørsler om bistand i forbindelse med sluttavtaler. Sluttavtaler er avtaler som skal regulere en ryddig avslutning av et arbeidsforhold. Bakgrunnen for at en arbeidstaker blir presentert for en sluttavtale kan være mange. Felles for de fleste forespørslene Econas advokater mottar er at medlemmene er usikre på hva man bør passe på før man signerer slike avtaler.
Representantskapsmøte 20. -21. april
Foreningens 20. representantskapsmøte avholdes i år på Refsnes Gods i Moss, med lokalavdelingen Østfold som vertskap. Representantskapet er Econas øverste organ. I høst skal det velges nytt representantskap, så følg med på www.econa.no for å delta i valget!