Econa inviterer ordinære medlemmer i Trondheim og studentmedlemmer ved Handelshøyskolen i Trondheim til vinsmaking. Arrangementet vil foregå på den nyåpnede vinbaren til San Sebastian på Solsiden. Det vil være et begrenset antall plasser, så det gjelder å være tidlig ute.
Fredag 19. og tirsdag 30. april Kl. 09.00 - 15.00 begge dager
Econa tilbyr medlemmene i samarbeid med BI og Tekna, et styrekurs med fokus på bedriftsutvikling - praktisk strategiarbeid og styret som en kompetanseressurs.
Dersom dekan Espen Gressetvold ved Trondheim Økonomiske Høgskole skal fremheve én ting som fremtidens ferdighet for økonomer, må det være evnen til å mobilisere.
15. april går søknadsfristen til høyere utdanning ved samordnaopptak ut, og søknadsprosessen kan føles ganske stressende, både for den som skal søke studier, og for en del foresatte. Mange hensyn skal tas når man skal søke høyere utdanning, og for de som vurderer økonomiske og administrative fag er det i Norge et hav av valgmuligheter.
BI Stavanger
Econa BI Stavanger er nå en realitet og går dermed inn i rekken som Econas 12. studentgruppe.
Akademikerprisen
Medlemsforeningene i Akademikerne inviteres til å komme med forslag på kandidater til Akademikerprisen. Nominasjonsfrist er 1. mai 2013.
Vi ønsker alle våre medlemmer en riktig god påske.
I påsken har vi redusert bemanning, men sentralbordet er åpent mandag og tirsdag fra 09.00 - 15.00 og onsdag fra 09.00 - 14.00. For juridisk rådgivning kan du sende inn din henvendelse her eller til advokat@econa.no.